Lietuvos pramonės transformacija – tendencijos ir galimybės

 In Automatikos technologijos, Automatizacijos sprendimai pramonei, Pramonė 4.0

„Kasmetiniu renginiu tapęs „Schneider Electric“ organizuojamas forumas šiemet ypatingai aktualus ne tik pramonei, bet ir dėstytojams bei studentams.“ – forumo atidarymo kalboje pabrėžė doc. dr. Gintaras Dervinis. KTU Elektros ir elektronikos fakultete lapkričio 24 d. vyko Tarptautinės energijos valdymo bendrovės „Schneider Electric“ organizuojamas forumas, kuriame aptartos naujos pramonės tendencijos efektyviam elektros energijos valdymui.

Forumo metu buvo pristatyta efektyvūs valdymo sprendimai gamybos įmonėse, prietaisai, užtikrinantys saugumą, patikimumą ir prieinamumą, inovacijos automatizavimo ir valdymo srityje, pabrėžiant naudą galutiniam vartotojui, pramonės įmonių audito tema, „Ecodials“ naujienos. Gausus specialistų būrys taip pat dalinosi patirtimi ir aptarė elektrotechninių duomenų surinkimo iš elektros skirstyklų efektyvumą bei šiuolaikinius sprendimus pastatų automatizavimui.

„Daiktų Internetas“  – evoliucija, o ne revoliucija

Forumas prasidėjo Tarptautinės energijos valdymo bendrovės „Schneider Electric“ Pramonės verslo šakos direktoriaus Baltijos šalims Denio Gacicho pranešimu, kuriame buvo teigiama, kad technologijų kaita skatina inovacijas ir „Schneider Electric“ kompanijoje/bendrovėje. Pranešimo metu pristatyta technologijų sąveiką užtikrinanti platforma „EcoStruxure Solutions“, kuri siūlo modulinius „Daiktų Interneto“ sprendinius, tokius kaip – gamybos technologijos su  išmaniosiomis jungtimis, technologijų sąveika išmaniosioms operacijoms, kas leidžia užtikrinti kontrolės, valdymo, automatizavimo ir optimizavimo funkcijas apjungiant gamybos ir valdymo technologijas bei  skaitmeninių paslaugų teikimo infrastruktūra debesyse, užtikrinanti  skaitmeninių paslaugų teikimą, kontrolę, stebėseną ir analitiką.

Pasak Pramonės verslo šakos direktoriaus Baltijos šalims D. Gacicho, „Daiktų internetas“ nėra jokia revoliucija, tai – evoliucija, kuri leidžia padidinti tiek individualių namų, tiek pramonės, verslo sektorių ar elektros tinklų technologijos automatizaciją ir suteikia galimybę prisijungti prie vartotojų įrangos iš bet kurios vietos suteikdami galimybę paprasčiau vykdyti daugelį užduočių.

Efektyvūs automatizuotų procesų valdymo sprendimai pramonei

Produktų panaudojimo ir techninės pagalbos inžinierius Lauras Iljinas kalbėdamas apie efektyvius automatizuotų procesų valdymo sprendimus pramonei tikino, kad šių dienų specialistų užduotis – apdoroti gausius duomenis ir juos padaryti aiškius bei suprantamus. Pasak pranešėjo, todėl „Daiktų internetas“ labai sparčiai vystomas, jis atsiranda ne tik pramonėje, bet ir atskiruose įrenginiuose, kuriuose diegiamos išmaniosios technologijos, kuriamos aplikacijos diagnostikai, servizui, ir visa tai daroma, kad palengvinti, supaprastinti procesų valdymą, leidžiantį kuo greičiau reaguoti nutikus valdymo procesų trikdžiams.

„Tiesioginis priėjimas per internetą, duomenų mobilumas, aplikacijos, visi nori matyt čia ir dabar, kad visa informacija būtų pateikta greitai, aiškiai, be uždelsimų. Šių dienų užduotis yra apdoroti duomenis ir juos padaryti aiškius bei suprantamus. Debesys, duomenų centrai plečiasi, debesų poreikis didėja, anksčiau gal buvo baimės dėl duomenų saugumo, bet kuo toliau, tuo labiau įmonės pasitiki šiuo sprendimu, vis integruojasi į debesis, todėl interneto integracija leidžia efektyviai automatizuoti procesų valdymo sprendimus pramonei.“

Inovacijos automatizavimo ir valdymo srityse

Forumo metu skaitydamas pranešimą „Inovacijos automatizavimo ir valdymo srityse – nauda galutiniam vartotojui“ Pardavimų pramonės ir pastatų segmentuose skyriaus projektų vadovas Šarūnas Venclavas akcentavo, kad „Schneider Electric“ kompanija ne tik pritaiko technologijas, bet ir jas kuria.

„Visi įpratę „Schneider Electric“ įmonę matyti kaip automatų „NSX“ ar „Masterpact“ gamintoją, taip pat valdiklių „Modicon“ bei „Altivar“. Tačiau „Schneider Electric“ kuo toliau, tuo labiau juda su šių dienų pramone, ji gali pasiūlyti eilę naujų sprendimų, susijusių su staklių gamyba – mes turime CNC Axis gaminius, su kuriais galime pagaminti gaminius, taip pat servo pavaras, reduktorius, servo variklius, valdiklius skirtus judesio technikai, specialius dažnio keitiklius, skirtus mašinų pramonei, ir visa tai apjungus į vieną sistemą, galima visą gamyklą pastatyti ant vieno prekės ženklo gaminių“, –  teigė specialistas.

Antroje pranešimo dalyje Š. Venclavas pristatė dar vieną kompanijos naujovę, kuri leidžia rinkoje konkuruoti su „Siemens“ kompanija.  Anot jo „Schneider Electric“ nuolat tobulėja, todėl dabar klientams jau gali pasiūlyti kranams kabinas, kėdes, pultelius, valdiklius su specialiomis bibliotekomis, dažnio keitiklius, žemą įtampą, vidutinės įtampos komponentus bei patį sprendimą.

Nauja dažnio keitiklių serija „Altivar 320“

Forumo metu „Schneider Electric“ atstovas Tomas Bakanas pristatė naujos kartos dažnio keitiklių seriją „Altivar 320“. „Altivar 320“ yra produktas, skirtas mašinų gamintojams – mašinoms, staklėms ir kitiems įrenginiams.  Anot Pardavimų pramonės ir pastatų segmentuose skyriaus projektų vadovo T. Bakano, šioje dažnių keitiklių serijoje pagrindiniai pokyčiai – saugumas ir atvirumas komunikacijoms.

„Saugumas integruotas į įrangos vidų, todėl nėra reikalinga papildoma įranga. Taip pat praplėstos komunikacijos galimybės su įvairiomis sistemomis, nes visos sistemos dabar tampa atviros, bendraujančios su galimybe prisijungti prie debesų ar kitų technologijų. Taip pat yra patobulintas variklio valdymas.“

Start typing and press Enter to search