Universalaus robotizuoto logistikos terminalo projektas
Projektas yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo
UAB „EICautomation“ bendradarbiaudama su UAB „Mechatronikos sistemos“ bei VšĮ „Šiaulių valstybinė kolegija“, įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo finansuojamą projektą – „Universalaus mechatronikos, daiktų interneto, multiagentinių technologijų, sandėliavimo ir debesų kompiuterijos principais pagrįsto logistikos roboto sukūrimas“
Veiklos:
- Robotizuoto logistikos terminalo (RLT) kurio veikimas pagrįstas IoT (daiktų interneto) technologija sukūrimas. RLT formuoja valdymo komandas bei sudaro sąlygas surinkti informaciją iš įrenginių, jutiklių, vietinių bei nutolusių kompiuterinių duomenų bazių („cloud“) bei įvairių verslo valdymo sistemų ir ją atvaizduoti. RLT numatoma ir retrofitų adaptacija. RLT savyje turės modulį, kuris leis esamus įrenginius bei sistemas (stakles, technologines gamybos linijas, pastatų inžinerines sistemas ir kt) neturinčius IoT įrenginiams būdingo funkcionalumo papildyti funkcionalumu leidžiančiu šiuos įrenginius integruoti į debesų kompiuterijos („cloud“) principais veikiančias verslo valdymo sistemas.
2. Universalių kolabaravimo modulių (UKM) sukūrimas. UKM skirti logistinių procesų valdymo programų, sistemos būsenos jutiklių, infrastruktūros, duomenų perdavimo, saugojimo, atvaizdavimo ir analizės sistemų integracijai. UKM taip pat skirti IoT įrenginių integracijai į įvairias verslo valdymo struktūras veikiančias debesų („cloud“) kompiuterijos technologijos principais
Nauda – dauguma šiuo metu rinkoje sukurtų arba jau egzistuojančių logistikos automatizavimo įrenginių yra „pririšti“ prie esamų verslo valdymo sistemų ar konkrečios dislokacijos. Šiuo metu rinkoje stebima transformacija kuomet verslo valdymo sistemos migruoja į „debesis“ ir rinkoje esantys automatizuoti sandėliavimo proceso įrenginiai nėra pasiruošę tokiai transformacijai. Kuriamo prototipo privalumas yra galimybė jį integruoti į įvairias verslo valdymo sistemas, galinčias veikti debesų kompiuterijos principu, o tai reiškia, kad įrenginiui nėra svarbi nei geografinė padėtis, nei gamybinio ar logistinio proceso sudėtingumas, nei verslo valdymo sistema, į kurią toks įrenginys bus integruojamas.
Projekto biudžetas 440770,10 EUR, ES skirtas finansavimas 202034,00 EUR.